بهانه

 باران 

بهانه می گیرد دلم

 بوی کاهگل قهو ه ای رنگ را

  خیابانهای خیس پررنگ را

  کودکی های ساده بی رنگ را

 عطر یاسهای وحشی بی پیوند را

خیسی نگاه لغزاننده بی سبب را

بگو

 چه چیز را در سالیان پسین خود جا  گذارده ام

که هنوز تو بوی آن روزهایی؟

....

ولی تن من بوی تو را نمی گیرد؟

چقدر خشکیده ام در  این امتداد بی باور بی باران؟

که

سالهاست نخندیده ام

بی توهمی از صاعقه

 

چگونه می آمدی مگر؟

که  پرواز را با تو به یاد دارم هنوز؟

بالهایم در لابلای کدامین کینه

شکسته ؟

......

اینک فقط

خنکایت پوست خسته امروزم را جوان می کند

چون لبخند عاشقانه آنروزهایم..................................

 

/ 6 نظر / 2 بازدید
نوید مفتاح

شاعر زیر باران ، رو به آسمان سرود: چگونه فقط با یک واژه این همه شعر توانی سرود ؟ ----------------------------------------------- اولین باریه که به این کلبه ی بارونیه مه گرفته سر میزنم . وچه زیبا و پر احساس. مشاعره ای بود امشب بین چشمهام و این باران !!! حال زیبای منو به خاطر این بارون بهاری که تا این لحظه ی صبح بیدارم نگه داشته ، با شعرهای زیبات چند برابر کردی . ممنونم به خاطر همه ی حسهای زیبایی که بهم دادی . با اجازت لینکت کردم در دوستام .

پرويز.د

سلام خانم شیر محمدی عزیز چه قطعه زیبایی سروده ای من که توی این حال و هوای بارونی حسابی با این شعر زیبایت حال کردم. دستمریزاد.

اسماعیل

سلام.شعر خوبی بود....ومناسب اوضاع جوی.

رهام شیراز

از نظر من شعر یعنی جستجودر ریانه کلمه به جدید ترین نحو مابقی زیر مجموعه های انسانیت است که خودشان می آیند ولی جلو نمی برند. اینکه آدم به خاطر انسانیتش بگوید می شودبیان احساس نه شعر.

نسترن پاشنگ

سحر عزیزم[گل] مثل همیشه پر از احساس[گل][ماچ][قلب] با نیمه‌ی دوم شعرت بیشتر ارتباط برقرار کردم راستی هنوز تصمیم نداری این آهنگ وبلاگت رو عوض کنی ؟ یه ساسی مانکنی حسین مخته‌ای سعید آسایشی چیزی نمیزاری حداقل یک آهنگ شادتر بزار [خنده][قهقهه]....زیادی سنتیه [قهقهه][قهقهه][قهقهه]

سیامک خیر

دست نمی دهد به ما ، دست به ما نمی رسد سد ّ میان آدمان تا به سما نمی رسد وادی معرفت کجا ؟ واحه ی خون فشان کجا ؟ رهرو و رهزنان به هم سوی خدا نمی رسد در سر ِ وادی فنا ، روح ز بارِ تن جدا رحلت جان مست را ، دست به پا نمی رسد در طلب جهان مشو ، بس که جهان صورت است تا به جهان جان من ، دست گدا نمی رسد پیش برو به سوی حق ، تا که بیابی آشنا عکس مرو که سوی او کس به قفا نمی رسد مؤمن قناعت - شاعر تاجیک